Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1019155129's Rating My Rating
1
Breakfast at Tiffany's (1961,  Unrated)
Click to Rate
2
The Notebook (2004,  PG-13)
Click to Rate
3
Father Goose (1964,  Unrated)
Click to Rate
4
Houseboat (1958,  Unrated)
Click to Rate
5
Casablanca (1942,  Unrated)
Click to Rate
6
Rebecca (1940,  Unrated)
Click to Rate
7
The Man Who Knew Too Much (1956,  PG)
Click to Rate
8
North by Northwest (1959,  Unrated)
Click to Rate
9
Notorious (1946,  Unrated)
Click to Rate
10
Vertigo (1958,  PG)
Click to Rate
11
To Catch a Thief (1955,  Unrated)
Click to Rate
12
Foreign Correspondent (1940,  Unrated)
Click to Rate
13
Daddy Long Legs (1955,  PG)
Click to Rate
14
Easter Parade (1948,  Unrated)
Click to Rate
15
Royal Wedding (1951,  Unrated)
Click to Rate
16
The Gay Divorcee (1934,  Unrated)
Click to Rate
17
Cat on a Hot Tin Roof (1958,  Unrated)
Click to Rate
18
Cool Hand Luke (1967,  Unrated)
Click to Rate
19
Operation Petticoat (1959,  Unrated)
Click to Rate
20
On the Double (1961,  Unrated)
Click to Rate
21
The Italian Job (2003,  PG-13)
Click to Rate
22
Pride and Prejudice (2005,  PG)
Click to Rate
23
Pride and Prejudice (,  Unrated)
Click to Rate
24
Pride and Prejudice (1940,  Unrated)
Click to Rate
25
Guess Who's Coming to Dinner (1967,  Unrated)
Click to Rate
26
Guess Who (2005,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments