Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1019742403's Rating My Rating
1
15 août (2001,  Unrated)
2
Les Deux mondes (2007,  Unrated)
3
L'Enquête Corse (2004,  Unrated)
4
Podium (2004,  Unrated)
5
Kung Fu Panda (2008,  PG)
6
Next (2007,  PG-13)
7
Ghost Rider (2007,  PG-13)
8
World Trade Center (2006,  PG-13)
9
Lord of War (2005,  R)
10
The Weather Man (2005,  R)
11
Snake Eyes (1998,  R)
12
Leaving Las Vegas (1995,  R)
13
Le Boulet (Dead Weight) (2002,  Unrated)
14
Bangkok Dangerous (2008,  R)
15
J'veux pas que tu t'en ailles (Please Don't Go) (2007,  Unrated)
16
Perfect Match... (Si c'était lui...) (2007,  Unrated)
17
Le Coeur des hommes (Frenchmen) (2003,  Unrated)
18
Le Coeur des hommes 2 (2007,  Unrated)
19
Tais-Toi (2004,  Unrated)
20
Les Visiteurs (The Visitors ) (1993,  R)
21
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
22
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
23
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
24
The Wicker Man (2006,  PG-13)
25
8MM (1999,  R)
26
Face/Off (1997,  R)
27
Comme les autres (Baby Love) (2008,  Unrated)
28
Pédale douce (1996,  Unrated)
29
The Valet (La Doublure) (2007,  PG-13)
30
My Stars (Mes stars et moi) (2008,  Unrated)
31
Ah! Si j'étais riche (If I Were a Rich Man) (2002,  Unrated)
32
Emmenez-moi (2005,  Unrated)
33
La Cité de la peur (Fear City: A Family-Style Comedy) (1994,  Unrated)
34
Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre (Asterix and Obelix Meet Cleopatra) (2002,  PG)
35
Astérix et Obélix contre César (Asterix and Obelix vs. Caesar) (1999,  Unrated)
36
Bienvenue Chez les Ch'tis (Welcome to the Land of Shtis) (Welcome to the Sticks) (2008,  Unrated)
37
The Rock (1996,  R)
38
Les Clefs de bagnole (The Car Keys) (2003,  PG)
39
L'Enfer (1994,  Unrated)
40
Ma vie est un enfer (My Life is Hell) (1991,  Unrated)
41
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000,  PG-13)
42
National Treasure (2004,  PG)
43
City of Angels (1998,  PG-13)
44
National Treasure: Book of Secrets (2007,  PG)
45
Adaptation (2002,  R)
46
The Family Man (2000,  PG-13)
47
Matchstick Men (2003,  PG-13)
48
Trapped in Paradise (1994,  PG-13)
49
L'Opération Corned-Beef (1991,  Unrated)
50
L'Addition (The Bill) (The Caged Heart) (The Patsy) (1984,  Unrated)
51
Deux Vies... Plus Une (Two Lives Plus One) (2007,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments