My Favorite Movies


  fb1020835581's Rating My Rating
1
Babettes Gæstebud (Babette's Feast) (1987,  G)
2
Hilary and Jackie (1998,  R)
3
A Beautiful Mind (2001,  PG-13)
4
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
5
The Princess Bride (1987,  PG)
6
The Greatest Story Ever Told (1965,  G)
7
The Bells of St. Mary's (1945,  Unrated)
8
Anne of Green Gables: The Continuing Story (2000,  Unrated)
9
Anne of Green Gables (1985,  Unrated)
10
Anne of Green Gables - The Sequel (1987,  G)
11
Anne of Green Gables: A New Beginning (2009,  Unrated)
12
Quo Vadis (1951,  Unrated)
13
A Man for All Seasons (1966,  G)
14
Father Brown (The Detective) (1954,  Unrated)
15
The Da Vinci Hoax (2006,  Unrated)
16
The Keys of the Kingdom (1944,  Unrated)
17
Maria Goretti (2003,  Unrated)
18
St. Peter (2005,  Unrated)
19
The Staircase (2004,  Unrated)
20
Don Bosco (2004,  PG)
21
Into Great Silence (2007,  Unrated)
22
Joan of Arc (1948,  Unrated)
23
The Passion of Joan of Arc (La Passion de Jeanne d'Arc) (1928,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments