My Favorite Movies


  fb1027030640's Rating My Rating
1
National Lampoon's Animal House (1978,  R)
2
Scent of a Woman (1992,  R)
3
25th Hour (2002,  R)
4
American History X (1998,  R)
5
The Secret of My Success (1987,  PG-13)
6
Rounders (1998,  R)
7
Juno (2007,  PG-13)
8
Mediterraneo (1991,  R)
9
Walk the Line (2005,  PG-13)
10
Back to the Future (1985,  PG)
11
Back to the Future Part III (1990,  PG)
12
Back to the Future Part II (1989,  PG)
13
Porky's (1982,  R)
14
About a Boy (2002,  PG-13)
15
The Goonies (1985,  PG)
16
A Beautiful Mind (2001,  PG-13)
17
Cinderella Man: The James J. Braddock Story (,  Unrated)
18
L'Allenatore nel pallone (1984,  Unrated)
19
Sapore di mare (Time for Loving) (1983,  Unrated)
20
Sapore di mare 2 - un anno dopo (1983,  Unrated)
21
Yuppies, i giovani di successo (Yuppies) (1986,  Unrated)
22
Little Miss Sunshine (2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments