My Favorite Movies

  fb1032569323's Rating My Rating
1
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
2
Spy Game (2001,  R)
Click to Rate
3
The Truman Show (1998,  PG)
Click to Rate
4
Mad Max (1980,  R)
Click to Rate
5
Predator (1987,  R)
Click to Rate
6
Entrapment (1999,  PG-13)
Click to Rate
7
Mission: Impossible III (2006,  PG-13)
Click to Rate
8
The Mask of Zorro (1998,  PG-13)
Click to Rate
9
Seven (Se7en) (1995,  R)
Click to Rate
10
Ocean's Twelve (2004,  PG-13)
Click to Rate
11
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
Click to Rate
12
Ocean's Thirteen (2007,  PG-13)
Click to Rate
13
Troy (2004,  R)
Click to Rate
14
The Last Samurai (2003) (2003,  R)
Click to Rate
15
Mission: Impossible II (2000,  Unrated)
Click to Rate
16
Mission Impossible 2 (2000,  PG-13)
Click to Rate
17
Mission Impossible (1996,  PG-13)
Click to Rate
18
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Click to Rate
19
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
20
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
21
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
22
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Click to Rate
23
The Polar Express (2004,  G)
Click to Rate
24
Catch Me If You Can (2002,  PG-13)
Click to Rate
25
Saving Private Ryan (1998,  R)
Click to Rate
26
The Green Mile (1999,  R)
Click to Rate
27
Jumper (2008,  PG-13)
Click to Rate
28
X-Men (2000,  PG-13)
Click to Rate
29
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
Click to Rate
30
The Mask (1994,  PG-13)
Click to Rate
31
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
Click to Rate
32
Batman Forever (1995,  PG-13)
Click to Rate
33
Lara Croft - Tomb Raider (2001,  PG-13)
Click to Rate
34
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life (2003,  PG-13)
Click to Rate
35
The Chronicles of Riddick (2004,  Unrated)
Click to Rate
36
Find Me Guilty (2006,  R)
Click to Rate
37
The Usual Suspects (1995,  R)
Click to Rate
38
The Illusionist (2006,  PG-13)
Click to Rate
39
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
Click to Rate
40
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
Click to Rate
41
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
Click to Rate
42
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
Click to Rate
43
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
Click to Rate
44
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
Click to Rate
45
Sin City (2005,  R)
Click to Rate
46
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
47
Tais-Toi (2004,  Unrated)
Click to Rate
48
Leon (,  Unrated)
Click to Rate
49
Les Visiteurs (1993,  R)
Click to Rate
50
Léon (The Professional) (1994,  R)
Click to Rate
51
Le Clan des Siciliens (The Sicilian Clan) (1969,  Unrated)
Click to Rate
52
Hostage (2005,  R)
Click to Rate
53
Live Free or Die Hard (2007,  PG-13)
Click to Rate
54
The Jackal (1997,  R)
Click to Rate
55
Pretty Woman (1990,  R)
Click to Rate
56
The Terminator (1984,  R)
Click to Rate
57
Terminator 2: Judgment Day (1991,  R)
Click to Rate
58
Terminator 3 - Rise of the Machines (1993,  R)
Click to Rate
59
Terminator Salvation (2009,  Unrated)
Click to Rate
60
Batman & Robin (1997,  PG-13)
Click to Rate
61
Waterworld (1995,  PG-13)
Click to Rate
62
Cruel Intentions (1999,  R)
Click to Rate