My Favorite Movies


  fb1033231036's Rating My Rating
1
50 First Dates (2004,  PG-13)
2
A Walk to Remember (2002,  PG)
3
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001,  R)
4
American Beauty (1999,  R)
5
Bridget Jones's Diary (2001,  R)
6
Catch Me If You Can (2002,  PG-13)
7
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
8
Finding Nemo (2003,  G)
9
Gladiator (2000,  R)
10
Grease (1978,  PG)
11
Love Actually (2003,  R)
12
Moulin Rouge! (2001,  PG-13)
13
Never Been Kissed (1999,  PG-13)
14
Notting Hill (1999,  PG-13)
15
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
16
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
17
Pretty Woman (1990,  R)
18
Pride and Prejudice (2005,  PG)
19
Saw (2004,  R)
20
She's the Man (2006,  PG-13)
21
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
22
The Holiday (2006,  PG-13)
23
The Pianist (2002,  R)
24
The Simpsons Movie (2007,  PG-13)
25
The Sisterhood of the Traveling Pants (2005,  PG)
26
The Truman Show (1998,  PG)
27
Titanic (1997,  PG-13)
28
The Prestige (2006,  PG-13)
29
Sense and Sensibility (1995,  PG)
30
Prime (2005,  PG-13)
31
Breakfast at Tiffany's (1961,  Unrated)
32
Casablanca (1943,  PG)
33
Some Like It Hot (1959,  Unrated)
34
Once (2007,  R)
35
The Notebook (2004,  PG-13)
36
P.S. I Love You (2007,  PG-13)
37
A Lot Like Love (2005,  PG-13)
38
Kung Fu Panda (2008,  PG)
39
Ratatouille (2007,  G)
40
Step Up (2006,  PG-13)
41
Step Up 2 the Streets (2008,  PG-13)
42
Rules of Lies (Pravidla lzi) (,  Unrated)
43
Requiem for a Dream (2000,  R)
44
Closer (2004,  R)
45
WALL-E (2008,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments