My Favorite Movies
| fb1034724657's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
It's a Wonderful Life (1946, Unrated) |
|
| 2 |
Seven Brides for Seven Brothers (1954, G) |
|
| 3 |
Sense and Sensibility (1995, PG) |
|
| 4 |
The Quiet Man (1952, Unrated) |
|
| 5 |
The Sound of Music (1965, G) |
|
| 6 |
Anna and the King (2000, PG-13) |
|
| 7 |
A Tree Grows in Brooklyn (1945, Unrated) |
|
| 8 |
You Can't Run Away From It (1956, Unrated) |
|
| 9 |
The Best Years of Our Lives (1946, Unrated) |
|
| 10 |
Mrs. Miniver (1942, Unrated) |
|
| 11 |
Friendly Persuasion (1956, Unrated) |
|
| 12 |
The Searchers (1956, Unrated) |
|
| 13 |
Since You Went Away (1944, Unrated) |
|
| 14 |
The Fighting Sullivans (1944, PG) |
|
| 15 |
Jesus of Nazareth (, Unrated) |
|
| 16 |
Soylent Green (1973, PG) |
|
| 17 |
Bringing Up Baby (1938, Unrated) |
|
| 18 |
Guess Who's Coming to Dinner (1967, Unrated) |
|
| 19 |
People Will Talk (1951, Unrated) |
|
| 20 |
Taming of the Shrew (1983, Unrated) |
|
| 21 |
Move Over Darling (1963, Unrated) |
|
| 22 |
Rush Hour (1998, PG-13) |




















