Flixster
Movies on Demand
Sign Up
|
Login
No recent messages.
Loading...
Sending...
Sent!
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Trailers
Actors
Photos
News
Movies I Might Like
Rate Movies
Profile
My Profile
My Ratings
My Movies
My Actors
My Photos
My Videos
My Lists
Skins Gallery
Friends
My Friends
My Friends' Reviews
Find a User
Add Friends
My Conversations
Compatibility Test
People I May Know
Plan Movie Night
Community
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Forums
Flixster Wiki
Fun & Games
User Quizzes
Never-Ending Quiz
Personality Tests
Lists
Polls
Watch Now
Movies
TV
Videos
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
I own
by
Nick
Films that need watching and having
by
Pavandeep
Movies I Own
by
Christopher
Comedy
by
James
movies i own
by
Ian
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Private
fb1036080014's Rating
My Rating
1
Beerfest
(2006, R)
2
Half Baked
(1997, R)
Hilarious Ass Shit
3
Harold & Kumar Go to White Castle
(2004, R)
4
Old School
(2003, R)
5
Scarface
(1983, R)
6
Ace Ventura - When Nature Calls
(1995, PG-13)
7
Ace Ventura: Pet Detective
(1994, PG-13)
8
Armageddon
(1998, PG-13)
9
Back to the Future Part II
(1989, PG)
10
Bad Boys II
(2003, R)
11
Batman Begins
(2005, PG-13)
12
Bruce Almighty
(2003, PG-13)
13
Clerks
(1994, R)
14
Clerks II
(2006, R)
15
Crash
(2004, R)
16
Disney's Aladdin
(1992, G)
17
Dumb and Dumber
(1994, PG-13)
18
E.T. - The Extra-Terrestrial
(1982, PG)
19
Eurotrip
(2003, R)
20
Forrest Gump
(1994, PG-13)
21
Ghostbusters
(1984, PG)
22
Gone in 60 Seconds
(2000, PG-13)
23
Happy Gilmore
(1996, PG-13)
24
Home Alone
(1990, PG)
25
Hook
(1991, PG)
26
Jackass - The Movie
(2002, R)
27
Jackass: Number Two
(2006, R)
28
Jurassic Park
(1993, PG-13)
29
Kill Bill: Volume 1
(2003, R)
30
Kill Bill, Volume 2
(2004, R)
31
Mr. Deeds
(2002, PG-13)
32
Mrs. Doubtfire
(1993, PG-13)
33
Ocean's Eleven
(2001, PG-13)
34
Office Space
(1999, R)
35
Pearl Harbor
(2001, PG-13)
36
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
(2003, PG-13)
37
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
(2007, PG-13)
38
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
(2006, PG-13)
39
Remember the Titans
(2000, PG)
40
Requiem for a Dream
(2000, R)
41
Rush Hour
(1998, PG-13)
42
Rush Hour 2
(2001, PG-13)
43
Saw
(2004, R)
44
Saw II
(2005, R)
45
Saving Private Ryan
(1998, R)
46
Scary Movie
(2000, R)
47
Seven (Se7en)
(1995, R)
48
Speed
(1994, R)
49
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
(1999, PG)
50
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
(2002, PG)
51
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
(2005, PG-13)
52
Star Wars: Episode IV - A New Hope
(1977, PG)
53
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
(1980, PG)
54