My Favorite Movies


  fb1036720140's Rating My Rating
1
Steel Magnolias (1989,  PG)
2
The Sound of Music (1965,  G)
3
Calamity Jane (1953,  G)
4
Chitty Chitty Bang Bang (1968,  G)
5
Hatari! (1962,  Unrated)
6
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
7
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
8
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
9
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
10
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
11
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  PG)
12
Discovering the Real World of Harry Potter (2001,  Unrated)
13
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
14
The Student Prince (1954,  Unrated)
15
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
16
Grease (1978,  PG)
17
Pretty Woman (1990,  R)
18
The Prince and Me (2004,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments