My Favorite Movies


  fb1040549420's Rating My Rating
1
One Night With the King (2006,  PG)
2
Flywheel (2003,  Unrated)
3
Facing the Giants (2006,  PG)
Facing the Giants
I really enjoyed the message about facing your giants. It helps me through tough times when I need a faith boost. I believe everyone should see this movie, it is thought provoking and awe inspiring!
4
Fireproof (2008,  PG)
5
Horton Hears a Who! (1970,  Unrated)
6
Horton Hears a Who! (2008,  G)
7
Finding Nemo (2003,  G)
8
The Miracle Worker (2000,  Unrated)
9
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
10
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (2008,  PG)
11
VeggieTales: Esther, the Girl Who Became Queen (2000,  Unrated)
12
Something To Sing About (2000,  Unrated)
13
Jonah - A VeggieTales Movie (2002,  G)
14
VeggieTales: Madame Blueberry (1999,  Unrated)
15
VeggieTales: Josh and the Big Wall! (1997,  Unrated)
16
The Pirates Who Don't Do Anything: A VeggieTales Movie (2008,  G)
17
VeggieTales: God Made You Special (2007,  Unrated)
18
Left Behind - The Movie (2001,  PG-13)
19
Left Behind II - Tribulation Force (2002,  PG-13)
20
Left Behind - World at War (2005,  PG-13)
21
VeggieTales: An Easter Carol (2004,  Unrated)
22
VeggieTales: Rack, Shack & Benny (1995,  Unrated)
23
VeggieTales: The Ultimate Silly Song Countdown (2001,  Unrated)
24
VeggieTales: Very Silly Songs (1997,  Unrated)
25
VeggieTales: Minnesota Cuke and the Search for Samson's Hairbrush (2005,  Unrated)
26
VeggieTales: Larry-Boy and the Rumor Weed (1999,  Unrated)
27
VeggieTales: Tomato Sawyer and Huckleberry Larry's Big River Rescue (2008,  G)
28
VeggieTales Classics: Larry-Boy & The Fib from Outer Space (1997,  Unrated)
29
VeggieTales: The Star of Christmas (1997,  Unrated)
30
VeggieTales: King George and the Ducky (2000,  Unrated)
31
VeggieTales: The Wonderful World of Autotainment (2003,  Unrated)
32
VeggieTales: A Snoodle's Tale (1997,  Unrated)
33
WALL-E (2008,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments