My Favorite Movies
| fb1045426495's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Twilight of Honor (1963, Unrated) |
|
| 2 |
Il Pianeta degli uomini spenti (Battle of the Worlds) (Planet of the Lifeless Men) (1961, Unrated) |
|
| 3 |
Yankee Doodle Dandy (1942, G) |
|
| 4 |
They Won't Forget (1937, Unrated) |
|
| 5 |
The Pied Piper of Hamelin (1957, PG) |
|
| 6 |
Murder by Death (1976, PG) |
|
| 7 |
Angels with Dirty Faces (1938, Unrated) |
|
| 8 |
The Public Enemy (1931, Unrated) |
|
| 9 |
The Godfather, Part II (1974, R) |
|
| 10 |
Notorious (1946, Unrated) |
|
| 11 |
Casablanca (1943, Unrated) |
|
| 12 |
Deception (1946, Unrated) |
|
| 13 |
Four Mothers (1941, Unrated) |
|
| 14 |
White Heat (1949, Unrated) |











