My Favorite Movies
| fb1052340981's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 2 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 3 |
The Last Samurai (2003, R) |
|
| 4 |
Men of Honor (2000, R) |
|
| 5 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 6 |
Deja Vu (2006, PG-13) |
|
| 7 |
King of the World (2000, Unrated) |
|
| 8 |
The Great Raid (2005, R) |
|
| 9 |
Next (2007, PG-13) |
|
| 10 |
American Pie 5: The Naked Mile (2006, R) |
|
| 11 |
Death Note (Desu nôto) (2007, Unrated) |
|
| 12 |
White Squall (1996, PG-13) |
|
| 13 |
Desperado (1995, R) |
|
| 14 |
Sahara (2005, PG-13) |
|
| 15 |
Gangsters (2002, Unrated) |
|
| 16 |
American Gangster (2007, R) |
















