Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1052515337's Rating My Rating
1
Wedding Crashers (2005,  R)
2
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
3
Forrest Gump (1994,  PG-13)
4
Grease (1978,  PG)
5
Agatha Christie's Why Didn't They Ask Evans? (1981,  Unrated)
6
Agatha Christie's Murder on the Orient Express (2001,  Unrated)
7
Agatha Christie's Endless Night (1972,  Unrated)
8
Agatha Christie's Ten Little Indians (And Then There Were None) (1965,  Unrated)
9
Agatha Christie's Seven Dials Mystery (1981,  Unrated)
10
Murder She Said, (Agatha Christie's 'Murder, She Said'),(Meet Miss Marple) (1961,  PG)
11
Agatha Christie - Marple: The Moving Finger (2005,  PG)
12
Agatha Christie - Marple: By the Pricking of My Thumbs (2006,  PG)
13
Agatha Christie: A Life in Pictures (2004,  Unrated)
14
Agatha Christie's Seven Dials Mystery (1981,  Unrated)
15
Marple: At Bertram's Hotel, (Miss Marple: At Bertram's Hotel) (2007,  PG)
16
Legally Blonde (2001,  PG-13)
17
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde (2003,  PG-13)
18
Shrek 2 (2004,  PG)
19
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
20
Shrek (2001,  PG)
21
Jeff Dunham's Very Special Christmas Special (2008,  Unrated)
22
Jeff Dunham: Spark of Insanity (2007,  Unrated)
23
Jeff Dunham: Arguing with Myself (2005,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments