My Favorite Movies


  fb1059365105's Rating My Rating
1
The Godfather (1972,  R)
2
Underground (1995,  Unrated)
3
Time of the Gypsies (Dom za vesanje) (1988,  R)
4
Bunuel and King Solomon's Table (2001,  Unrated)
5
Tango (1999,  PG-13)
6
Delicatessen (1991,  R)
7
Tea With Mussolini (1999,  PG)
8
Der Himmel über Berlin (Wings of Desire) (The Sky Above Berlin) (1987,  PG-13)
9
Monsieur Ibrahim et les fleurs du Coran (Monsieur Ibrahim) (2003,  R)
10
The Pianist (2002,  R)
11
Die Blechtrommel (The Tin Drum) (1979,  R)
12
Knockin' on Heaven's Door (2000,  R)
13
The Godfather, Part II (1974,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments