My Favorite Movies
| fb1060397044's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
American Beauty (1999, R) |
|
| 2 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 3 |
The Big Lebowski (1998, R) |
|
| 4 |
Blood Diamond (2006, R) |
|
| 5 |
War Dance (2007, PG-13) |
|
| 6 |
The Conscientious Objector (2004, Unrated) |
|
| 7 |
Gandhi (1982, PG) |
|
| 8 |
Into the Wild (2007, R) |
|
| 9 |
Blue Planet (1991, Unrated) |
|
| 10 |
The Man from Snowy River (1982, PG) |
|
| 11 |
Office Space (1999, R) |
|
| 12 |
Riding Giants (2004, PG-13) |
|
| 13 |
Step Into Liquid (2003, PG) |
|
| 14 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 15 |
Dumb and Dumber (1994, PG-13) |















