My Favorite Movies
| fb1064987283's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Grease (1978, PG) |
|
| 2 |
What the Bleep Do We Know!? (2004, Unrated) |
|
| 3 |
What the Bleep!?: Down the Rabbit Hole (2006, Unrated) |
|
| 4 |
Guess Who's Coming to Dinner (1967, Unrated) |
|
| 5 |
The Color Purple (1985, PG-13) |
|
| 6 |
The Joy Luck Club (1993, R) |
|
| 7 |
Love Actually (2003, R) |
|
| 8 |
About a Boy (2002, PG-13) |
|
| 9 |
Cheaper By the Dozen (1950, Unrated) |
|
| 10 |
Yours, Mine and Ours (1968, Unrated) |
|
| 11 |
Tootsie (1982, PG) |
|
| 12 |
Rent (2005, PG-13) |
|
| 13 |
Across the Universe (2007, PG-13) |
|
| 14 |
Awakenings (1990, PG-13) |
|
| 15 |
What Ever Happened to Baby Jane? (1960, Unrated) |
|
| 16 |
What Dreams May Come (1998, PG-13) |
|
| 17 |
Return to Me (2000, PG) |
|
| 18 |
The Blues Brothers (1980, R) |
|
| 19 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 20 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 21 |
Aliens (1986, R) |





















