Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1065155243's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
2
Braveheart (1995,  R)
3
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
4
Wedding Crashers (2005,  R)
5
The Notebook (2004,  PG-13)
6
The Matrix (1999,  R)
7
Finding Nemo (2003,  G)
8
300 (2007,  R)
9
Pulp Fiction (1994,  R)
10
Fight Club (1999,  R)
11
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
12
Forrest Gump (1994,  PG-13)
13
Shrek (2001,  PG)
14
Grease (1978,  PG)
15
Meat Loaf: In Search of Paradise (2008,  Unrated)
16
Whales of Atlantis: In Search of Moby Dick (2007,  Unrated)
17
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
18
The Incredibles (2004,  PG)
19
A Walk to Remember (2002,  PG)
20
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
21
50 First Dates (2004,  PG-13)
22
War of the Worlds (2005,  PG-13)
23
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
24
V for Vendetta (2006,  R)
25
The Shawshank Redemption (1994,  R)
26
The Departed (2006,  R)
27
Old School (2003,  R)
28
Gladiator (2000,  R)
29
Donnie Darko (2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments