My Favorite Movies
| fb1066796369's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Sex and the City (2008, R) |
|
| 2 |
Training Day (2001, R) |
|
| 3 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 4 |
How to Lose a Guy in 10 Days (2003, PG-13) |
|
| 5 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
| 6 |
Bridget Jones's Diary (2001, R) |
|
| 7 |
Friday Night Lights (2004, PG-13) |
|
| 8 |
Good Will Hunting (1997, R) |
|
| 9 |
It's a Wonderful Life (1946, Unrated) |
|
| 10 |
Legally Blonde (2001, PG-13) |
|
| 11 |
Ladder 49 (2004, PG-13) |
|
| 12 |
Man on Fire (2004, R) |
|
| 13 |
Meet Joe Black (1998, PG-13) |
|
| 14 |
Meet The Fockers (2004, PG-13) |
|
| 15 |
Meet the Parents (2000, PG-13) |
|
| 16 |
Million Dollar Baby (2004, PG-13) |
|
| 17 |
Miss Congeniality (2000, PG-13) |
|
| 18 |
My Best Friend's Wedding (1997, PG-13) |
|
| 19 |
My Big Fat Greek Wedding (2002, PG) |
|
| 20 |
Notting Hill (1999, PG-13) |
|
| 21 |
Ocean's 11 (Ocean's Eleven) (1960, PG-13) |
|
| 22 |
Ocean's Twelve (2004, PG-13) |
|
| 23 |
Shooter (2007, R) |
|
| 24 |
Flags of Our Fathers (2006, R) |
|
| 25 |
Pretty in Pink (1986, PG-13) |
|
| 26 |
Sixteen Candles (1984, PG) |
|
| 27 |
Steel Magnolias (1989, PG) |
|
| 28 |
Stomp the Yard (2007, PG-13) |
|
| 29 |
Sweet Home Alabama (2002, PG-13) |
|
| 30 |
The Bourne Identity (2002, PG-13) |
|
| 31 |
The Bourne Supremacy (2004, PG-13) |
|
| 32 |
The Bourne Ultimatum (2007, PG-13) |
|
| 33 |
Crash (2004, R) |
|
| 34 |
Closer (2004, R) |
|
| 35 |
City of Angels (1998, PG-13) |
|
| 36 |
The Big Chill (1983, R) |
|
| 37 |
How Stella Got Her Groove Back (1998, R) |
|
| 38 |
The Long Walk Home (1990, PG) |
|
| 39 |
Whoopi - Back to Broadway (2005, Unrated) |
|
| 40 |
The Deep End of the Ocean (1999, PG-13) |
|
| 41 |
If I Had Known I Was A Genius (2007, Unrated) |









































