My Favorite Movies


  fb1067296548's Rating My Rating
1
Braveheart (1995,  R)
2
Fight Club (1999,  R)
3
Forrest Gump (1994,  PG-13)
4
Gladiator (2000,  R)
5
Pulp Fiction (1994,  R)
6
Sin City (2005,  R)
7
The Matrix (1999,  R)
8
2012 (2009,  PG-13)
9
Zombieland (2009,  R)
10
Saw VI (2009,  R)
11
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
12
Scary Movie (2000,  R)
13
50 First Dates (2004,  PG-13)
14
Saw II (2005,  R)
15
There's Something About Mary (1998,  R)
16
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
17
The Longest Yard (2005,  PG-13)
18
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
19
Ace Ventura: Pet Detective (1993,  PG-13)
20
American Pie (1999,  R)
21
The Ring (2002,  PG-13)
22
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
23
About a Boy (2002,  PG-13)
24
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
25
Titanic (1997,  PG-13)
26
Hitch (2005,  PG-13)
27
The Fifth Element (1997,  PG-13)
28
AVP - Alien Vs. Predator (2004,  PG-13)
29
Predator (1987,  R)
30
Aliens vs. Predator: Requiem (AVP 2) (2007,  R)
31
Predator 2 (1990,  R)
32
Alien Predator (1987,  R)
33
Commando (1985,  R)
34
The Terminator (1984,  R)
35
Terminator 2: Judgment Day (1991,  R)
36
The Mummy (1999,  PG-13)
37
The Mummy Returns (2001,  PG-13)
38
True Lies (1994,  R)
39
Total Recall (1990,  R)
40
Jingle All the Way (1997,  PG)
41
Platoon (1986,  R)
42
Last Action Hero (1993,  PG-13)
43
Eraser (1996,  R)
44
End of Days (1999,  R)
45
The 6th Day (2000,  PG-13)
46
Collateral Damage (2002,  R)
47
1408 (2007,  PG-13)
48
Saw (2004,  R)
49
Saw III (2006,  R)
50
Saw IV (2007,  R)
51
Saw V (2008,  R)
52
Die Hard (1988,  R)
53
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) (1990,  R)
54
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995,  R)
55
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
56
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
57
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
58
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
59
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  PG)
60
Human Traffiking (2006,  Unrated)
61
The Return of the Living Dead (1985,  R)
62
Return of the Living Dead Part II (1988,  R)
63
Return of the Living Dead 3 (1993,  R)
64
Night of the Living Dead (1968,  Unrated)
65
Night of the Living Dead (1990,  R)
66
Dawn of the Dead (2004,  R)
67
Dawn of the Dead (1979,  R)
68
Click (2006,  PG-13)
69
Mr. Deeds (2002,  PG-13)
70
Big Daddy (1999,  PG-13)
71
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
72
The Waterboy (1998,  PG-13)
73
Billy Madison (1995,  PG-13)
74
You Don't Mess with the Zohan (2008,  PG-13)
75
Little Nicky (2000,  PG-13)
76
Bulletproof (1996,  R)
77
Meet the Parents (2000,  PG-13)
78
Zoolander (2001,  PG-13)
79
Night at the Museum (2006,  PG)
80
American History X (1998,  R)
81
Lord of War (2005,  R)
82
Dead Silence (2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments