Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1067807291's Rating My Rating
1
Race (2008,  Unrated)
Click to Rate
2
Hum Saath-Saath Hain: We Stand United (1999,  Unrated)
Click to Rate
3
Jannat (2008,  Unrated)
Click to Rate
4
Hum Aapke Hain Koun...! (What Am I to You...!) (1994,  Unrated)
Click to Rate
5
Tum Se Acha Kaun Hai (2002,  Unrated)
Click to Rate
6
Aap Ka Surroor (2006,  Unrated)
Click to Rate
7
Aap Ki Khatir (2006,  Unrated)
Click to Rate
8
Aap Mujhe Achche Lagne Lage (2002,  Unrated)
Click to Rate
9
U, Me Aur Hum (2008,  Unrated)
Click to Rate
10
Hum Tum (2004,  Unrated)
Click to Rate
11
Khuda Ke Liye (2007,  Unrated)
Click to Rate
12
Dulhan Hum Le Jayenge (1999,  Unrated)
Click to Rate
13
Dhaai Akshar Prem Ke (2000,  Unrated)
Click to Rate
14
Hum (We) (1991,  Unrated)
Click to Rate
15
Hello Brother (1999,  Unrated)
Click to Rate
16
Big Brother (,  Unrated)
Click to Rate
17
Taal (2000,  G)
Click to Rate
18
Straight From the Heart (Hum Dil De Chuke Sanam) (1999,  Unrated)
Click to Rate
19
Hum Tumhare Hain Sanam (2002,  Unrated)
Click to Rate
20
Koi Mere Dil Mein Hai (2005,  Unrated)
Click to Rate
21
Dil Diya Hai (2006,  Unrated)
Click to Rate
22
Dil Ne Jise Apna Kahaa (2004,  Unrated)
Click to Rate
23
Dil Maange More (2004,  Unrated)
Click to Rate
24
Dil Vil Pyar Vyar (2002,  Unrated)
Click to Rate
25
Dil Chahta Hai (2001,  Unrated)
Click to Rate
26
Dil Se (1998,  Unrated)
Click to Rate
27
Maine Dil Tujhko Diya (2002,  Unrated)
Click to Rate
28
Har Dil Jo Pyar Karega (2000,  Unrated)
Click to Rate
29
Dil To Pagal Hai (The Heart Is Crazy) (1999,  Unrated)
Click to Rate
30
Gangster (2006,  Unrated)
Click to Rate
31
Gangster (2007,  Unrated)
Click to Rate
32
Garv: Pride and Honour (2004,  Unrated)
Click to Rate
33
Andaz Apna Apna (1994,  R)
Click to Rate
34
Phir Milenge (2004,  Unrated)
Click to Rate
35
Jaanam Samjha Karo (1999,  Unrated)
Click to Rate
36
Saawariya (2007,  PG)
Click to Rate
37
Marigold (2007,  PG-13)
Click to Rate
38
Partner (2007,  Unrated)
Click to Rate
39
Saawan (2006,  Unrated)
Click to Rate
40
Jaan-E-Mann (2006,  Unrated)
Click to Rate
41
Lucky (2005,  R)
Click to Rate
42
Shaadi Karke Phas Gaya Yaar (2005,  Unrated)
Click to Rate
43
Dil Ne Jise Aapna Kaha (2004,  Unrated)
Click to Rate
44
Stumped (2003,  Unrated)
Click to Rate
45
Jab Pyaar Kisise Hata Hai (1998,  Unrated)
Click to Rate
46
No Entry (2005,  G)
Click to Rate
47
Baghban (2003,  Unrated)
Click to Rate
48
Humko Deewana Kar Gaye (2008,  Unrated)
Click to Rate
49
Kyon Ki (2005,  Unrated)
Click to Rate
50
Mujhse Shaadi Karogi (2004,  Unrated)
Click to Rate
51
Tere Naam (2003,  Unrated)
Click to Rate
52
Tumko Na Bhool Paayenge (2002,  Unrated)
Click to Rate
53
Chori Chori Chupke Chupke (2001,  Unrated)
Click to Rate
54
Kahin Pyaar Na Ho Jaaye (2000,  Unrated)
Click to Rate
55
Dushman Duniya Ka (1996,  Unrated)
Click to Rate
56
Khamoshi: The Musical (1996,  Unrated)
Click to Rate
57
Karan Arjun (1995,  Unrated)
Click to Rate
58
Ek Ladka Ek Ladki (1992,  Unrated)
Click to Rate
59
Saajan (1991,  Unrated)
Click to Rate
60
Patthar Ke Phool (1991,  Unrated)
Click to Rate