My Favorite Movies
| fb1069214604's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Die Fälscher (The Counterfeiters) (The Counterfeiter) (2007, R) |
|
| 2 |
The History Boys (2006, R) |
|
| 3 |
Mesrine: L'Instinct de Mort (Mesrine: Part 1 - Death Instinct) (Public Enemy Number One) (2008, Unrated) |
|
| 4 |
Looking for Eric (2009, Unrated) |
|
| 5 |
Flammen & Citronen (Flame & Citron) (The Flame and the Lemon) (2008, Unrated) |
|
| 6 |
Ben X (2007, Unrated) |
|
| 7 |
Mongol (2008, R) |
|
| 8 |
Bakjwi (Thirst) (2009, R) |
|
| 9 |
Los Abrazos Rotos (Broken Embraces) (Broken Hugs) (2009, R) |
|
| 10 |
L'Armée du Crime (The Army of Crime) (2009, Unrated) |
|
| 11 |
Shirin (2009, Unrated) |
|
| 12 |
Ferris Bueller's Day Off (1986, PG) |
|
| 13 |
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy (2004, PG-13) |
|
| 14 |
Dodgeball - A True Underdog Story (2004, PG-13) |
|
| 15 |
Ghost Busters (Ghostbusters) (1984, PG) |
|
| 16 |
Rudo y Cursi (2009, R) |
















