My Favorite Movies


  fb1071955204's Rating My Rating
1
Teen Sorcery (1999,  PG)
Teen Sorcery
BEST FUCKING MOVIE EVER!!!

-Andrea, Rue, and Kelsea
2
The Breakfast Club (1985,  R)
3
The Princess Bride (1987,  PG)
4
The Boondock Saints (1999,  R)
5
Forrest Gump (1994,  PG-13)
6
Rudy (1993,  PG)
7
Garden State (2004,  R)
8
The Sandlot (1993,  PG)
9
Die Hard (1988,  R)
10
Remember the Titans (2000,  PG)
11
Wanted (2008,  R)
12
Superbad (2007,  R)
13
Monty Python and the Holy Grail (1975,  PG)
14
Cinderella Man (2005,  PG-13)
15
Iron Man (2008,  PG-13)
16
Knocked Up (2007,  R)
17
Dodgeball - A True Underdog Story (2004,  PG-13)
18
A Walk to Remember (2002,  PG)
19
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy (2004,  PG-13)
20
Ocean's 11 (Ocean's Eleven) (1960,  PG-13)
21
Robin Hood - Men in Tights (1993,  PG-13)
22
The Lion King (1994,  G)
23
Zoolander (2001,  PG-13)
24
300 (2007,  R)
25
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
26
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
27
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
28
Miss Congeniality (2000,  PG-13)
29
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (2006,  PG-13)
30
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
31
Coach Carter (2005,  PG-13)
32
It's a Wonderful Life (1946,  Unrated)
33
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments