My Favorite Movies


  fb1075493620's Rating My Rating
1
Step Up 2 the Streets (2008,  PG-13)
2
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
3
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
4
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
5
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
6
Wrong Turn 2: Dead End (2007,  Unrated)
7
High School Musical (2006,  Unrated)
8
Troy (2004,  R)
9
Camp Rock (2008,  G)
10
House of Wax (2005,  R)
11
The Other Boleyn Girl (2008,  PG-13)
12
Gladiator (2000,  R)
13
Braveheart (1995,  R)
14
How She Move (2008,  PG-13)
15
Stomp the Yard (2007,  PG-13)
16
You Got Served (2004,  PG-13)
17
ATL (2006,  PG-13)
18
Honey (2003,  PG-13)
19
Feel the Noise (2007,  PG-13)
20
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
21
Save the Last Dance 2 (2006,  PG-13)
22
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
23
21 (2008,  PG-13)
24
Bring It On (2000,  PG-13)
25
Sydney White (2007,  PG-13)
26
She's the Man (2006,  PG-13)
27
Stick It (2006,  PG-13)
28
Bring It On: In It to Win It (2007,  PG-13)
29
Bring It On Again (2004,  PG-13)
30
High School Musical 3: Senior Year (2008,  G)
31
Jump In! (2007,  Unrated)
32
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
33
The Cheetah Girls (2003,  Unrated)
34
The Cheetah Girls 2 (2006,  Unrated)
35
Wendy Wu: Homecoming Warrior (2006,  PG)
36
New York Minute (2004,  PG)
37
Passport To Paris (1999,  G)
38
Raise Your Voice (2004,  PG)
39
Winning London (2001,  G)
40
Our Lips Are Sealed (2000,  G)
41
When in Rome (2002,  G)
42
Holiday in the Sun (2001,  G)
43
Getting There (2002,  G)
44
8 Mile (2002,  R)
45
Super Sweet 16: The Movie (2007,  Unrated)
46
School of Rock (2003,  PG-13)
47
Drumline (2002,  PG-13)
48
What a Girl Wants (2003,  PG)
49
Legally Blonde (2001,  PG-13)
50
Material Girls (2006,  PG)
51
Superbad (2007,  R)
52
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)
53
P.S. I Love You (2007,  PG-13)
54
High School Musical 4: East Meets West (2008,  Unrated)
55
Camp Rock: The Final Jam (,  Unrated)
56
The Game Plan (2007,  PG)
57
Another Cinderella Story (2008,  PG)
58
Nick and Norah's Infinite Playlist (2008,  PG-13)
59
The Secret Life of Bees (2008,  PG-13)
60
Picture This! (2008,  Unrated)
61
Prom Night (2008,  PG-13)
62
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004,  G)
63
The Princess Diaries (2001,  G)
64
Enchanted (2007,  PG)
65
Ella Enchanted (2004,  PG)
66
Make It Happen (2008,  PG-13)
67
Babylon A.D. (2008,  PG-13)
68
Everybody Wants to Be Italian (2007,  R)
69
Spectacular! (2009,  Unrated)
70
Fighting (2009,  PG-13)
71
Keith Sweat: Sweat Hotel (2007,  Unrated)
72
Carmen - A Hip Hopera (2001,  PG-13)
73
Bandslam (2009,  PG)
74
Get Rich or Die Tryin' (2005,  R)
75
30 Days (2006,  Unrated)
76
Crush on U (2007,  Unrated)
77
The Fighting Temptations (2003,  PG-13)
78
Somebody Help Me (2007,  Unrated)
79
Boogie Town (2009,  Unrated)
80
Glitter (2001,  PG-13)
81
Rhyme & Reason (1997,  Unrated)
82
The Prince & Me 3: A Royal Honeymoon (2008,  Unrated)
83
The Prince and Me 2 (2005,  PG)
84
Dungeons & Dragons (2000,  PG-13)
85
Eragon (2006,  PG)
86
My Life in Ruins (Driving Aphrodite) (2009,  PG-13)
87
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous (2005,  PG-13)
88
Stardust (2007,  PG-13)
89
Push (2009,  PG-13)
90
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl in 3-D (2005,  PG)
91
Perfume: The Story of a Murderer (2006,  R)
92
Fireflies in the Garden (2008,  R)
93
Ice Princess (2005,  G)
94
The Circuit (2008,  Unrated)
95
Rebound (2005,  PG)
96
Crossroads (2002,  PG-13)
97
The Pirates of Central Park (2001,  Unrated)
98
Stuck in the Suburbs (2004,  Unrated)
99
Nancy Drew (2007,  PG)
100
Stormbreaker (Alex Rider: Operation Stormbreaker) (2006,  PG)
101
Beastly (2010,  R)
102
Drugs on Music: Cocaine City 12 (2008,  Unrated)
103
Don Vito Presents: Crunk & Famous (2005,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments