My Favorite Movies
| fb1077982564's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Long Kiss Goodnight (1996, R) |
|
| 2 |
Mo' Money (1992, R) |
|
| 3 |
Charlie's Angels - Full Throttle (2003, PG-13) |
|
| 4 |
Waiting to Exhale (1995, R) |
|
| 5 |
Diary of a Mad Black Woman (2005, PG-13) |
|
| 6 |
Beauty Shop (2005, PG-13) |
|
| 7 |
Strange Days (1995, R) |
|
| 8 |
The Crush (1993, R) |
|
| 9 |
Final Destination 2 (2003, R) |
|
| 10 |
House Party 2 (1991, R) |
|
| 11 |
Honey (2003, PG-13) |
|
| 12 |
White Chicks (2004, PG-13) |
|
| 13 |
Y Tu Mama Tambien (2001, R) |
|
| 14 |
Hard to Kill (1990, R) |
|
| 15 |
Fantastic Four (2005, PG-13) |
|
| 16 |
The Breakfast Club (1985, R) |
|
| 17 |
Madonna - Truth or Dare (1991, R) |
|
| 18 |
A Few Good Men (1992, R) |
|
| 19 |
Higher Learning (1994, R) |
|
| 20 |
Baby Boy (2001, R) |
|
| 21 |
Above the Law (1988, R) |
|
| 22 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
| 23 |
Dangerous Minds (1995, R) |
|
| 24 |
Rent (2005, PG-13) |
|
| 25 |
B.A.P.S. (1997, PG-13) |
|
| 26 |
House Party (1990, R) |
|
| 27 |
Strictly Business (1991, PG-13) |
|
| 28 |
Jungle Fever (1991, R) |
|
| 29 |
Super Size Me (2004, PG-13) |
|
| 30 |
Under Siege 2: Dark Territory (1995, R) |
|
| 31 |
Purple Rain (1984, R) |
|
| 32 |
Sleeping with the Enemy (1991, R) |
|
| 33 |
Boyz n the Hood (1991, R) |
|
| 34 |
The Fighting Temptations (2003, PG-13) |
|
| 35 |
Narc (2002, R) |
|
| 36 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 37 |
Full Metal Jacket (1987, R) |
|
| 38 |
A Time to Kill (1996, R) |
|
| 39 |
Juice (1992, R) |
|
| 40 |
Rush Hour 2 (2001, PG-13) |
|
| 41 |
How Stella Got Her Groove Back (1998, R) |
|
| 42 |
Raising Helen (2004, PG-13) |
|
| 43 |
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982, PG) |
|
| 44 |
Body of Evidence (1992, R) |
|
| 45 |
Batman (1989, PG-13) |
|
| 46 |
Showgirls (1995, NC-17) |
|
| 47 |
Holiday Heart (2000, R) |
|
| 48 |
Boomerang (1992, R) |
|
| 49 |
Striking Distance (1993, R) |
|
| 50 |
Moulin Rouge (1952, Unrated) |
|
| 51 |
Sliding Doors (1998, R) |
|
| 52 |
Unfaithful (2002, R) |
|
| 53 |
Seed Of Chucky (2004, R) |
|
| 54 |
Poison Ivy (1992, R) |
|
| 55 |
Under the Cherry Moon (1986, PG-13) |
|
| 56 |
A League of Their Own (1992, PG) |
|
| 57 |
The 40 Year Old Virgin (2005, R) |
|
| 58 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
| 59 |
Superstar (1999, PG-13) |
|
| 60 |
Above the Rim (1994, R) |
|
| 61 |
O (2001, R) |
|
| 62 |
Married to the Mob (1988, R) |
|
| 63 |
Dangerous Child (2001, Unrated) |
|
| 64 |
Soul Plane (2004, R) |
|
| 65 |
Flashdance (1983, R) |
|
| 66 |
Girl 6 (1996, R) |
|
| 67 |
Single White Female (1992, R) |
|
| 68 |
The Guru (2002, R) |
|
| 69 |
Angel Rodriguez (2006, Unrated) |
|
| 70 |
New Jack City (1991, R) |
|
| 71 |
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead (1991, PG-13) |
|
| 72 |
The Net (1995, PG-13) |
|
| 73 |
Final Destination 3 (2006, R) |
|
| 74 |
Marci X (2003, R) |
|
| 75 |
Never Been Kissed (1999, PG-13) |
|
| 76 |
Analyze This (1999, R) |
|
| 77 |
The Family Stone (2005, PG-13) |
|
| 78 |
Coach Carter (2005, PG-13) |
|
| 79 |
House Party 3 (1994, R) |
|
| 80 |
My Big Fat Greek Wedding (2002, PG) |
|
| 81 |
Soapdish (1991, PG-13) |
|
| 82 |
She's All That (1999, PG-13) |
|
| 83 |
Poetic Justice (1993, R) |
|
| 84 |
Monster's Ball (2001, R) |
|
| 85 |
Wild Orchid (1990, R) |
|
| 86 |
Foxes (1980, R) |
|
| 87 |
9 1/2 Weeks (1986, R) |
|
| 88 |
Basic Instinct (1992, R) |























































































