My Favorite Movies
| fb1081683337's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
There Will Be Blood (2007, R) |
|
| 2 |
Changeling (2008, R) |
|
| 3 |
Alien (1979, R) |
|
| 4 |
Lost Highway (1997, R) |
|
| 5 |
Nashville (1975, R) |
|
| 6 |
Inland Empire (2006, R) |
|
| 7 |
Directors: Robert Altman (2000, Unrated) |
|
| 8 |
Blue Velvet (1986, R) |
|
| 9 |
The Elephant Man (1980, PG) |
|
| 10 |
A Prairie Home Companion (2006, PG-13) |










