My Favorite Movies


  fb1084903947's Rating My Rating
1
The Sandlot (1993,  PG)
2
300 (2007,  R)
3
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
4
My Bodyguard (1980,  PG)
5
Teen Wolf (1985,  PG)
6
Street Kings (2008,  R)
7
Point Break (1991,  R)
8
Felon (2008,  R)
9
Tombstone (1993,  R)
10
The Notebook (2004,  PG-13)
11
The Mist (2007,  R)
12
The Punisher (2004,  R)
13
The Thing (1982,  R)
14
Tuff Turf (1985,  R)
15
Class of 1984 (1982,  R)
16
Dawn of the Dead (2004,  R)
17
The Wanderers (1973,  R)
18
The Warriors (1979,  R)
19
Quiet Cool (1986,  Unrated)
20
White Water Summer (1987,  PG)
21
Heaven Help Us (Catholic Boys) (1985,  R)
22
The Outsiders (1983,  PG)
23
First Blood (Rambo: First Blood) (1982,  R)
24
The Ten Commandments (1956,  G)
25
Can't Buy Me Love (1987,  PG-13)
26
The Stepfather (1987,  R)
27
Defiance (1980,  Unrated)
28
Every Which Way But Loose (1978,  PG)
29
Any Which Way You Can (1980,  PG)
30
Gargoyles (1972,  R)
31
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
32
Escape from New York (1981,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments