My Favorite Movies
| fb1088454604's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Spartacus (1960, PG-13) |
|
| 2 |
300 (2007, R) |
|
| 3 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 4 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 5 |
Meet the Spartans (2008, PG-13) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
| 7 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
| 8 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
| 9 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 10 |
The 300 Spartans (1962, Unrated) |
|
| 11 |
Troy (2004, R) |
|
| 12 |
Helen of Troy (2003, Unrated) |
|
| 13 |
The Spartans (2004, Unrated) |
|
| 14 |
Go Tell the Spartans (1978, R) |
|
| 15 |
The Greek Americans (1998, Unrated) |
|
| 16 |
Zorba the Greek (1964, Unrated) |
|
| 17 |
Jim Henson's The Storyteller - Greek Myths (1997, Unrated) |
|
| 18 |
The Greeks Had a Word for Them (The Greeks Had a Word for It)(Three Broadway Girls) (1932, Unrated) |
|
| 19 |
The Trojan Horse (2008, Unrated) |
|
| 20 |
Demetrius and the Gladiators (1954, Unrated) |




















