My Favorite Movies


  fb1094633337's Rating My Rating
1
Picking Up & Dropping Off (2003,  Unrated)
Picking Up & Dropping Off
I absolutely love this movie! I just wish you could buy it, but you can't & it drives me crazy!
2
Major League (1989,  R)
3
Sleepless in Seattle (1993,  PG)
4
Apollo 13 (1995,  PG)
5
Remember the Titans (2000,  PG)
6
We Are Marshall (2006,  PG)
7
Summer Catch (2001,  PG-13)
8
Jerry Maguire (1996,  R)
9
Good Will Hunting (1997,  R)
10
Picture Perfect (1997,  PG-13)
11
You've Got Mail (1998,  PG)
12
A League of Their Own (1992,  PG)
13
That Thing You Do! (1996,  PG)
14
My Cousin Vinny (1992,  R)
15
Office Space (1999,  R)
16
Father of the Bride (1991,  PG)
17
Father of the Bride Part II (1995,  PG)
18
Home Alone (1990,  PG)
19
Home Alone 2: Lost in New York (1992,  PG)
20
Forrest Gump (1994,  PG-13)
21
The Notebook (2004,  PG-13)
22
Pretty Woman (1990,  R)
23
American Pie (1999,  R)
24
The Wedding Singer (1997,  PG-13)
25
Cinderella (1950,  G)
26
101 Dalmatians (One Hundred and One Dalmatians) (1961,  G)
27
Big Daddy (1999,  PG-13)
28
Monsters, Inc. (2001,  G)
29
School of Rock (2003,  PG-13)
30
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
31
Major League 2 (1994,  PG)
32
Legally Blonde (2001,  PG-13)
33
Grease (1978,  PG)
34
Footloose (1984,  PG)
35
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
36
Ferris Bueller's Day Off (1986,  PG)
37
Napoleon Dynamite (2004,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments