My Favorite Movies
| fb1097041728's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Marjorie Morningstar (1958, Unrated) |
|
|
| 2 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
|
| 3 |
Sweet Lorraine (1987, PG-13) |
|
|
| 4 |
The Mirror Has Two Faces (1997, PG-13) |
|
|
| 5 |
Saturday Night Fever (1977, PG) |
|
|
| 6 |
City of Angels (1998, PG-13) |
|
|
| 7 |
Ghost (1990, PG-13) |
|
|
| 8 |
GoodFellas (1990, R) |
|
|
| 9 |
Children of Men (2006, R) |
|
|
| 10 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
|
| 11 |
Dreamgirls (2006, PG-13) |
|
|
| 12 |
Meet The Fockers (2004, PG-13) |
|
|
| 13 |
Meet the Parents (2000, PG-13) |
|
|
| 14 |
Monster-in-Law (2005, PG-13) |
|
|
| 15 |
My Best Friend's Wedding (1997, PG-13) |
|
|
| 16 |
The Breakfast Club (1985, R) |
|
|
| 17 |
The Devil Wears Prada (2006, PG-13) |
|
|
| 18 |
The Godfather (1972, R) |
|
|
| 19 |
The Godfather, Part II (1974, R) |
|
|
| 20 |
The Godfather, Part III (1990, R) |
|
|
| 21 |
The Wedding Planner (2001, PG-13) |
|
|
| 22 |
When Harry Met Sally (1989, R) |
|
|
| 23 |
You've Got Mail (1998, PG) |
|


