My Favorite Movies


  fb1100232507's Rating My Rating
1
A Night in the Life of Jimmy Reardon (1988,  R)
Click to Rate
2
The Thing Called Love (1993,  PG-13)
Click to Rate
3
Stand by Me (1986,  R)
Click to Rate
4
Tony 'n' Tina's Wedding (2007,  R)
Click to Rate
5
The Fantasticks (1995,  PG)
Click to Rate
6
On Broadway (2008,  Unrated)
Click to Rate
7
What's Eating Gilbert Grape (1993,  PG-13)
Click to Rate
8
Blood Diamond (2006,  R)
Click to Rate
9
The Departed (2006,  R)
Click to Rate
10
Catch Me If You Can (2002,  PG-13)
Click to Rate
11
Titanic (1997,  PG-13)
Click to Rate
12
The Beach (2000,  R)
Click to Rate
13
This Boy's Life (1993,  R)
Click to Rate
14
Marvin's Room (1996,  PG-13)
Click to Rate
15
The Basketball Diaries (1995,  R)
Click to Rate
16
Romeo + Juliet (1996,  PG-13)
Click to Rate
17
The Man in the Iron Mask (1997,  PG-13)
Click to Rate
18
Green Street Hooligans (2005,  R)
Click to Rate
19
The Good Son (1993,  R)
Click to Rate
20
Home Alone 2: Lost in New York (1992,  PG)
Click to Rate
21
Home Alone (1990,  PG)
Click to Rate
22
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
23
In the Land of Women (2007,  PG-13)
Click to Rate
24
Interview with the Vampire (1994,  R)
Click to Rate
25
Legends of the Fall (1994,  R)
Click to Rate
26
Meet Joe Black (1998,  PG-13)
Click to Rate
27
Seven Years in Tibet (1997,  PG-13)
Click to Rate
28
Underneath Acoustic Live (,  Unrated)
Click to Rate
29
My Own Private Idaho (1991,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments