My Favorite Movies


  fb1103524440's Rating My Rating
1
Hatching Pete (2009,  Unrated)
2
Speed Racer (2008,  PG)
3
Taking 5 (2008,  PG)
4
Yours, Mine & Ours (2005,  PG)
5
She's the Man (2006,  PG-13)
6
Raise Your Voice (2004,  PG)
7
A Cinderella Story (2004,  PG)
8
The Clique (2008,  PG)
9
Herbie: Fully Loaded (2005,  G)
10
Camp Rock (2008,  G)
11
Dr. Seuss - The Cat in the Hat (2003,  PG)
12
Alvin and the Chipmunks (2007,  PG)
13
The Shaggy Dog (2006,  PG)
14
Zoom (2006,  PG)
15
Daddy Day Care (2003,  PG)
16
Cheaper by the Dozen 2 (2005,  PG)
17
The Game Plan (2007,  PG)
18
High School Musical 3: Senior Year (2008,  G)
19
Bratz: The Movie (2007,  PG)
20
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004,  G)
21
Pinocchio - Walt Disney (1940,  G)
22
The Jungle Book (1967,  PG)
23
Tarzan (1999,  G)
24
King Kong (2005,  PG-13)
25
Over the Hedge (2006,  PG)
26
Mulan II (2005,  G)
27
Mulan (1998,  G)
28
Toy Story 3 (2010,  Unrated)
29
The Wild (2006,  G)
30
Toy Story (1995,  G)
31
The Lion King (1994,  G)
32
Shark Tale (2004,  PG)
33
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (2004,  PG)
34
What a Girl Wants (2003,  PG)
35
Tuck Everlasting (2002,  PG)
36
Dr. Seuss' How the Grinch Stole Christmas (,  PG)
37
Fast and Furious (2009,  PG-13)
38
Spectacular! (2009,  Unrated)
39
Anastasia (1997,  G)
40
Ella Enchanted (2004,  PG)
41
Enchanted (2007,  PG)
42
Beauty and the Beast (1991,  G)
43
The Hunchback of Notre Dame (1996,  G)
44
Pocahontas (1995,  G)
45
The Lion King 2 - Simba's Pride (1998,  G)
46
Charlotte's Web (2006,  G)
47
Underdog (2007,  PG)
48
Madagascar (2005,  PG)
49
Robots (2005,  PG)
50
Happy Feet (2006,  PG)
51
Horton Hears a Who! (2008,  G)
52
WALL-E (2008,  G)
53
Kung Fu Panda (2008,  PG)
54
Chicken Little (2005,  G)
55
Valiant (2005,  G)
56
Chicken Run (2000,  G)
57
Shrek (2001,  PG)
58
Finding Nemo (2003,  G)
59
The Little Mermaid (1989,  G)
60
Hercules (1997,  G)
61
The Return of Jafar (Aladdin 2) (1994,  G)
62
Disney's Aladdin (1992,  G)
63
Bambi (1942,  G)
64
The Aristocats (1970,  G)
65
Garfield: A Tail of Two Kitties (2006,  PG)
66
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
67
Surf's Up (2007,  PG)
68
Ratatouille (2007,  G)
69
The Incredibles (2004,  PG)
70
Toy Story 2 (1999,  G)
71
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
72
Shrek 2 (2004,  PG)
73
Monsters, Inc. (2001,  G)
74
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
75
A Bug's Life (1998,  G)
76
The Perfect Man (2005,  PG)
77
High School Musical 2 (2007,  G)
78
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)
79
The Pacifier (2005,  PG)
80
College Road Trip (2008,  G)
81
Are We Done Yet? (2007,  PG)
82
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (2008,  PG)
83
Another Cinderella Story (2008,  PG)
84
A Walk to Remember (2002,  PG)
85
Penelope (2006,  PG)
86
Eragon (2006,  PG)
87
Knowing (2009,  PG-13)
88
Journey to the Center of the Earth (Journey to the Center of the Earth 3D) (2008,  PG)
89
Night at the Museum (2006,  PG)
90
Zathura (2005,  PG)
91
Jumanji (1995,  PG)
92
Snow White and the Seven Dwarfs (1937,  G)
93
Beauty And The Beast - Belle's Magical World (1998,  G)
94
Cinderella (1950,  G)
95
Rodgers & Hammerstein's Cinderella (1997,  G)
96
The Legend of Zorro (2005,  PG)
97
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
98
Evan Almighty (2007,  PG)
99
Hotel for Dogs (2009,  PG)
100
High School Musical (2006,  Unrated)
101
Gym Teacher: The Movie (2008,  Unrated)
102
Soccer Mom (2008,  PG)
103
Alley Cats Strike (2000,  Unrated)
104
X-Men (2000,  PG-13)
105
Batman Begins (2005,  PG-13)
106
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
107
Fantastic Four (2005,  PG-13)
108
X2 (2003,  PG-13)
109
Hulk (2003,  PG-13)
110
Spider-Man (2002,  PG-13)
111
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
112
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
113
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
114
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
115
Picture This! (2008,  Unrated)
116
Sleeping Beauty (1959,  G)
117
The Sisterhood of the Traveling Pants 2 (2008,  PG-13)
118
The Sisterhood of the Traveling Pants (2005,  PG)
119
Material Girls (2006,  PG)
120
Cow Belles i (,  G)
121
R.V. (RV) (Runaway Vacation) (2006,  PG)
122
Aquamarine (2006,  PG)
123
Eddie's Million Dollar Cook-Off (2003,  Unrated)
124
Now You See It... (2005,  G)
125
Bedtime Stories (2008,  PG)
126
Hoodwinked (2005,  PG)
127
Pixel Perfect (2004,  Unrated)
128
Zenon: The Zequel (2001,  Unrated)
129
Zenon: Girl of the 21st Century (1999,  Unrated)
130
Zenon: Z3 (2004,  Unrated)
131
The Pirates Who Don't Do Anything: A VeggieTales Movie (2008,  G)
132
Tinker Bell (2008,  G)
133
Space Chimps (2008,  G)
134
The Santa Clause 2 - The Mrs. Clause (2002,  G)
135
River's End (2005,  PG-13)
136
Monsters vs. Aliens (2009,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments