My Favorite Movies


  fb1107134741's Rating My Rating
1
Knocked Up (2007,  R)
2
Forgetting Sarah Marshall (2008,  R)
3
The 40 Year Old Virgin (2005,  R)
4
Superbad (2007,  R)
5
Pineapple Express (2008,  R)
6
Old School (2003,  R)
7
Sin City (2005,  R)
8
Wedding Crashers (2005,  R)
9
Tropic Thunder (2008,  R)
10
I Love You, Man (2009,  R)
11
Dazed and Confused (1993,  R)
12
Fast Times At Ridgemont High (1982,  R)
13
Shoot 'Em Up (2007,  R)
14
The Hangover (2009,  R)
15
The Wrestler (2008,  R)
16
Walk Hard: The Dewey Cox Story (2007,  R)
17
National Lampoon's Animal House (1978,  R)
18
Up (2009,  PG)
19
Yonkers Joe (2009,  R)
20
Moon (2009,  R)
Moon
Suprisingly great with essentially only one character.
21
Okuribito (Departures) (2009,  PG-13)
22
Away We Go (2009,  R)
23
Trailer Park Boys: The Movie (2006,  R)
24
(500) Days of Summer (2009,  PG-13)
(500) Days of Summer
This is a great film! Must see!
25
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006,  R)
26
Adventureland (2009,  R)
27
Gran Torino (2009,  R)
28
The Curious Case of Benjamin Button (2008,  PG-13)
29
The Reader (2008,  R)
30
Milk (2008,  R)
31
Watchmen (2009,  R)
32
Skills Like This (2007,  Unrated)
33
The Foot Fist Way (2006,  R)
34
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (2006,  PG-13)
35
There's Something About Mary (1998,  R)
36
Burn After Reading (2008,  R)
37
WALL-E (2008,  G)
38
Religulous (2008,  R)
39
Sour Grapes (1998,  R)
40
300 (2007,  R)
41
The Canyon (2009,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments