My Favorite Movies


  fb1107245205's Rating My Rating
1
Gran Torino (2009,  R)
2
Little Miss Sunshine (2006,  R)
3
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
4
Into the Wild (2007,  R)
5
Meet Joe Black (1998,  PG-13)
6
The Fugitive (1993,  PG-13)
7
La Très très grande entreprise (2008,  Unrated)
8
The Big Blue (Le Grand bleu) (1988,  R)
9
Sibirskiy tsiryulnik (The Barber of Siberia) (1999,  Unrated)
10
Dances With Wolves (1990,  PG-13)
11
The Horse Whisperer (1998,  PG-13)
12
Eden à l'Ouest (Eden Is West) (2009,  Unrated)
13
Amadeus (1984,  R)
14
Dead Poets Society (1989,  PG)
15
Clear and Present Danger (1994,  PG-13)
16
You Are So Handsome (Je Vous Trouve Tres Beau) (2006,  Unrated)
17
Hollywood Ending (2002,  PG-13)
18
Panic Room (2002,  R)
19
Beaumarchais, l'insolent (Beaumarchais the Scoundrel) (1996,  Unrated)
20
The Black Stallion (1979,  G)
21
The Black Stallion Returns (1983,  PG)
22
Erin Brockovich (2000,  R)
23
The River Wild (1994,  PG-13)
24
Mystic River (2003,  R)
25
Instinct (1999,  R)
26
In the Electric Mist (2009,  R)
27
Scent of a Woman (1992,  R)
28
Angels & Demons (2009,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments