My Favorite Movies
| fb1107577438's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
La Science des Rêves (The Science of Sleep) (2006, R) |
|
| 2 |
American Psycho (2000, R) |
|
| 3 |
The Big Lebowski (1998, R) |
|
| 4 |
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon (2006, R) |
|
| 5 |
Southland Tales (2007, R) |
|
| 6 |
The Dark Knight (2008, PG-13) |
|
| 7 |
The Glamorous Life of Sachiko Hanai (2003, Unrated) |
|
| 8 |
Ghost World (2001, R) |
|
| 9 |
Undercover Brother (2002, PG-13) |
|
| 10 |
Little Miss Sunshine (2006, R) |
|
| 11 |
Tropic Thunder (2008, R) |
|
| 12 |
The Spirit (2008, PG-13) |
|
| 13 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004, R) |
|
| 14 |
The Adventures of Baron Munchausen (1988, PG) |
|
| 15 |
Forgetting Sarah Marshall (2008, R) |
|
| 16 |
A Clockwork Orange (1971, R) |
|
| 17 |
The History Boys (2006, R) |
|
| 18 |
The Happiness of the Katakuris (2001, R) |
|
| 19 |
Rejected (2000, Unrated) |
|
| 20 |
Genre (1996, Unrated) |
|
| 21 |
Hamlet 2 (2008, R) |
|
| 22 |
Laura (1944, Unrated) |
|
| 23 |
Survive Style 5+ (2004, Unrated) |
|
| 24 |
Little Children (2006, R) |























