My Favorite Movies
| fb1113253405's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
| 2 |
It's a Wonderful Life (1946, Unrated) |
|
| 3 |
The Fighting Sullivans (1944, PG) |
|
| 4 |
Arsenic and Old Lace (1944, Unrated) |
|
| 5 |
The Princess Bride (1987, PG) |
|
| 6 |
The Thin Man (1934, Unrated) |
|
| 7 |
Seven Brides for Seven Brothers (1954, G) |
|
| 8 |
Singin' in the Rain (1952, G) |
|
| 9 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 10 |
Frequency (2000, PG-13) |
|
| 11 |
Stalag 17 (1953, Unrated) |
|
| 12 |
Come Live with Me (1941, G) |
|
| 13 |
Double or Nothing (1937, Unrated) |
|
| 14 |
National Treasure (2004, PG) |
|
| 15 |
Clue (1985, PG) |
|
| 16 |
Miss Congeniality (2000, PG-13) |
|
| 17 |
Field of Dreams (1989, PG) |

















