My Favorite Movies
| fb1115051055's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 2 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 3 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 4 |
Cold Mountain (2003, R) |
|
| 5 |
Just Married (2003, PG-13) |
|
| 6 |
City of Angels (1998, PG-13) |
|
| 7 |
Into the Wild (2007, R) |
|
| 8 |
P.S. I Love You (2007, PG-13) |
|
| 9 |
Moulin Rouge! (2001, PG-13) |
|
| 10 |
Next (2007, PG-13) |
|
| 11 |
Love Me If You Dare (Jeux d'enfants) (2004, R) |
|
| 12 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 13 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 14 |
The Hole (2001, R) |
|
| 15 |
Unfaithful (2002, R) |
|
| 16 |
The Pursuit of Happyness (2006, PG-13) |
|
| 17 |
Kill Me Later (2001, R) |
|
| 18 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 19 |
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) (2001, R) |
|
| 20 |
The Butterfly Effect (2004, R) |
|
| 21 |
The Family Man (2000, PG-13) |
|
| 22 |
School of Rock (2003, PG-13) |
|
| 23 |
Almost Famous (2000, R) |
|
| 24 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
| 25 |
Open Water 2 (Adrift) (2006, R) |
|
| 26 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 27 |
Chasing Destiny (2001, PG-13) |



























