My Favorite Movies

  fb1120767037's Rating My Rating
1
The Punisher (2004,  R)
Click to Rate
2
Beerfest (2006,  R)
Click to Rate
3
Iron Man (2008,  PG-13)
Click to Rate
4
Monty Python and the Holy Grail (1975,  PG)
Click to Rate
5
Anger Management (2003,  PG-13)
Click to Rate
6
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
Click to Rate
7
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
Click to Rate
8
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
Click to Rate
9
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
10
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
11
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
12
Spy Game (2001,  R)
Click to Rate
13
Enemy at the Gates (2001,  R)
Click to Rate
14
We Were Soldiers (2002,  R)
Click to Rate
15
Grandma's Boy (2006,  R)
Click to Rate
16
The Bucket List (2007,  PG-13)
Click to Rate
17
The Big Lebowski (1998,  R)
Click to Rate
18
300 (2007,  R)
Click to Rate
19
The Count of Monte Cristo (2002,  PG-13)
Click to Rate
20
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
Click to Rate
21
The Waterboy (1998,  PG-13)
Click to Rate
22
Billy Madison (1994,  PG-13)
Click to Rate
23
Blazing Saddles (1974,  R)
Click to Rate
24
Spaceballs (1987,  PG)
Click to Rate
25
A Knight's Tale (2001,  PG-13)
Click to Rate
26
Hannibal Rising (2007,  R)
Click to Rate
27
Hannibal (2001,  R)
Click to Rate
28
The Silence of the Lambs (1991,  R)
Click to Rate
29
Red Dragon (2002,  R)
Click to Rate
30
Sniper (1993,  R)
Click to Rate
31
Sniper 2 (2003,  R)
Click to Rate
32
Sniper 3 (2004,  R)
Click to Rate
33
Remember the Titans (2000,  PG)
Click to Rate
34
The Princess Bride (1987,  PG)
Click to Rate
35
Robin Hood - Men in Tights (1993,  PG-13)
Click to Rate
36
Full Metal Jacket (1987,  R)
Click to Rate
37
Platoon (1986,  R)
Click to Rate
38
Saving Private Ryan (1998,  R)
Click to Rate
39
Stuck On You (2003,  PG-13)
Click to Rate
40
Ghost Rider (2007,  PG-13)
Click to Rate
41
The Quick and the Dead (1987) (,  R)
Click to Rate
42
McLintock! (1963,  Unrated)
Click to Rate
43
El Dorado (1967,  Unrated)
Click to Rate
44
Rio Lobo (1970,  G)
Click to Rate
45
Rio Bravo (1998,  Unrated)
Click to Rate
46
Big Jake (1971,  PG-13)
Click to Rate
47
The Fighting Seabees (1944,  Unrated)
The Fighting Seabees 4.5 Stars
The only downside is when John dies
Click to Rate
48
The Quiet Man (1952,  Unrated)
The Quiet Man 5.0 Stars
Def one of my favs
Click to Rate
49
Munich (2005,  R)
Click to Rate
50
The Shining (1980,  R)
Click to Rate
51
The Ring (2002,  PG-13)
Click to Rate
52
The Ring Two (2005,  PG-13)
Click to Rate
53
The Grudge (2004,  Unrated)
Click to Rate
54
The Grudge 2 (2006,  PG-13)
Click to Rate
55
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
Click to Rate
56
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
Click to Rate
57
The Exorcism of Emily Rose (2005,  PG-13)