My Favorite Movies


  fb1122889448's Rating My Rating
1
Alien (1979,  R)
2
Midnight Express (1978,  R)
3
Alien 3 (1992,  R)
4
Alien Resurrection (1997,  R)
5
Desperately Seeking Susan (1985,  PG-13)
6
*batteries not included (1987,  PG)
7
Scary Movie (2000,  R)
8
Scary Movie 2 (2001,  R)
9
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
10
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
11
Splash (1984,  PG)
12
Poltergeist (1982,  PG)
13
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
14
The Exorcist (1973,  R)
15
Back to the Future (1985,  PG)
16
Back to the Future Part II (1989,  PG)
17
Back to the Future Part III (1990,  PG)
18
Brewster's Millions (1985,  PG)
19
Child's Play (1988,  R)
20
Child's Play 2 (1990,  R)
21
Drop Dead Fred (1991,  PG-13)
22
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982,  PG)
23
Ghost (1990,  R)
24
Evita (1997,  PG)
25
Flowers in the Attic (1987,  PG-13)
Flowers in the Attic
Chessy low budget shocker worth watching!!
26
Jumpin' Jack Flash (1986,  R)
27
Heathers (1988,  R)
28
Sister Act (1992,  PG)
29
Sister Act 2: Back in the Habit (1993,  PG)
30
Grease (1978,  PG)
31
Freeway (1996,  R)
32
Oliver Twist (1951,  Unrated)
33
Home Alone (1990,  PG)
34
Dude, Where's My Car? (2000,  PG-13)
35
Jackass - The Movie (2002,  R)
36
Jackass: Number Two (2006,  R)
37
Lilo & Stitch (2002,  PG)
38
Misery (1990,  R)
39
Monsters, Inc. (2001,  G)
40
Just My Luck (1957,  Unrated)
41
The Early Bird (1965,  Unrated)
42
A Stitch in Time (1963,  Unrated)
43
Trouble in Store (1953,  Unrated)
44
Press for Time (1966,  Unrated)
45
The Square Peg (1958,  Unrated)
46
The Bulldog Breed (1960,  Unrated)
47
Follow a Star (1959,  Unrated)
48
One Good Turn (1955,  Unrated)
49
Up in the World (1956,  Unrated)
50
Man of the Moment (1955,  Unrated)
51
Overboard (1987,  PG)
52
Death Becomes Her (1992,  PG-13)
53
The Wizard of Oz (1939,  G)
54
Return to Oz (1985,  PG)
55
Serial Mom (1995,  R)
56
Sleeping with the Enemy (1991,  R)
57
Snow White and the Seven Dwarfs (1937,  G)
58
The Terminator (1984,  R)
59
Terminator 2: Judgment Day (1991,  R)
60
Thelma & Louise (1991,  R)
61
Uncle Buck (1989,  PG)
62
The Witches (1990,  PG)
63
Willy Wonka and the Chocolate Factory (1971,  G)
64
Girl, Interrupted (1999,  R)
Girl, Interrupted
Amazing film i love all winona's films simply amazing!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments