My Favorite Movies


  fb1122992119's Rating My Rating
1
Once (2007,  R)
2
Monty Python's Life of Brian (1979,  R)
3
Monty Python and the Holy Grail (1975,  PG)
4
Driving Miss Daisy (1989,  PG)
5
Office Space (1999,  R)
6
Clerks (1994,  R)
7
Dogma (1999,  R)
8
Fried Green Tomatoes (1991,  PG-13)
9
This Is Spinal Tap (1984,  R)
10
Blazing Saddles (1974,  R)
11
Stir Crazy (1980,  R)
12
Do the Right Thing (1989,  R)
13
Dazed and Confused (1993,  R)
14
Wayne's World (1992,  PG-13)
15
Bubble Boy (2001,  PG-13)
16
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
17
Forrest Gump (1994,  PG-13)
18
Shrek (2001,  PG)
19
Shrek 2 (2004,  PG)
20
Toy Story (1995,  G)
21
Toy Story 2 (1999,  G)
22
A Bug's Life (1998,  G)
23
Finding Nemo (2003,  G)
24
Cars (2006,  G)
25
Ratatouille (2007,  G)
26
Billy Madison (1995,  PG-13)
27
The Breakfast Club (1985,  R)
28
Zoolander (2001,  PG-13)
29
Gone With the Wind (1939,  G)
30
Airplane! (1980,  PG)
31
Little Miss Sunshine (2006,  R)
32
Waitress (2007,  PG-13)
33
Pulp Fiction (1994,  R)
34
Barton Fink (1991,  R)
35
No Country for Old Men (2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments