My Favorite Movies


  fb1136552561's Rating My Rating
1
Jaws (1975,  PG)
2
Grease (1978,  PG)
3
The Sound of Music (1965,  G)
4
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
5
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
6
The Ghost and the Darkness (1996,  R)
7
The Goonies (1985,  PG)
8
Pretty in Pink (1986,  PG-13)
9
Van Helsing (2004,  PG-13)
10
Madonna - Truth or Dare (1991,  R)
11
A League of Their Own (1992,  PG)
12
Dick Tracy (1990,  PG)
13
Desperately Seeking Susan (1985,  PG-13)
14
The Next Best Thing (2000,  PG-13)
15
Who's That Girl? (2003,  PG)
16
Swept Away (2002,  R)
17
I'm Going to Tell You a Secret (2005,  Unrated)
18
Big Deal on Madonna Street: 20 Years Later (1988,  Unrated)
19
The Amityville Horror (2005,  R)
20
The Blob (1958,  Unrated)
21
Twister (1996,  PG-13)
22
Twister (1989,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments