My Favorite Movies
| fb1137519997's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Usual Suspects (1995, R) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
| 3 |
L.A. Confidential (1997, R) |
|
| 4 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980, PG) |
|
| 5 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 6 |
Snatch (2001, R) |
|
| 7 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 8 |
300 (2007, R) |
|
| 9 |
Excalibur (1981, R) |
|
| 10 |
Rear Window (1954, PG) |
|
| 11 |
Unforgiven (1992, R) |
|
| 12 |
New Suit (2005, R) |
|
| 13 |
The Amateurs (The Moguls) (Dirty Movie) (2005, R) |
|
| 14 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977, PG) |
|
| 15 |
Tristan & Isolde (2006, PG-13) |
|
| 16 |
Beowulf & Grendel (2005, R) |
|
| 17 |
The Shootist (1976, PG) |
|
| 18 |
The Way of the Gun (2000, R) |
|
| 19 |
Henry V (1989, PG-13) |
|
| 20 |
Star Trek II - The Wrath of Khan (1982, PG) |




















