My Favorite Movies
| fb1143248317's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Ratatouille (2007, G) |
|
| 2 |
Happy Feet (2006, PG) |
|
| 3 |
Honey (2003, PG-13) |
|
| 4 |
Blue Crush (2002, PG-13) |
|
| 5 |
Because I Said So (2007, PG-13) |
|
| 6 |
Bring It On: All or Nothing (2006, PG-13) |
|
| 7 |
Cars (2006, G) |
|
| 8 |
Charlie and the Chocolate Factory (2005, PG) |
|
| 9 |
Elf (2003, PG) |
|
| 10 |
Eragon (2006, PG) |
|
| 11 |
Fantastic Four (2005, PG-13) |
|
| 12 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 13 |
Ice Age (2002, PG) |
|
| 14 |
Ice Age 2: The Meltdown (2006, PG) |
|
| 15 |
Just Like Heaven (2005, PG-13) |
|
| 16 |
Liar Liar (1997, PG-13) |
|
| 17 |
Madagascar (2005, PG) |
|
| 18 |
Monster-in-Law (2005, PG-13) |
|
| 19 |
Mulan (1998, G) |
|
| 20 |
Nacho Libre (2006, PG) |
|
| 21 |
Night at the Museum (2006, PG) |
|
| 22 |
Over the Hedge (2006, PG) |
|
| 23 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 24 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
| 25 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
| 26 |
She's the Man (2006, PG-13) |
|
| 27 |
Spider-Man (2002, PG-13) |
|
| 28 |
Spider-Man 2 (2004, PG-13) |
|
| 29 |
Stomp the Yard (2007, PG-13) |
|
| 30 |
Step Up (2006, PG-13) |
|
| 31 |
Take the Lead (2006, PG-13) |
|
| 32 |
The Break-Up (2006, PG-13) |
|
| 33 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005, PG) |
|
| 34 |
The Devil Wears Prada (2006, PG-13) |
|
| 35 |
The Holiday (2006, PG-13) |
|
| 36 |
The Incredibles (2004, PG) |
|
| 37 |
The Mummy Returns (2001, PG-13) |
|
| 38 |
The Mummy (1999, PG-13) |
|
| 39 |
The Pacifier (2005, PG) |
|
| 40 |
The Princess Diaries (2001, G) |
|
| 41 |
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004, G) |
|
| 42 |
The Pursuit of Happyness (2006, PG-13) |
|
| 43 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
| 44 |
What a Girl Wants (2003, PG) |
|
| 45 |
White Chicks (2004, PG-13) |
|
| 46 |
X-Men (2000, PG-13) |
|
| 47 |
X-Men: The Last Stand (2006, PG-13) |
|
| 48 |
X2 (2003, PG-13) |
|
| 49 |
You've Got Mail (1998, PG) |
|
| 50 |
You Got Served (2004, PG-13) |
|
| 51 |
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (2008, PG) |
|
| 52 |
300 (2007, R) |
|
| 53 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 54 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 55 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 56 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 57 |
V for Vendetta (2006, R) |
|
| 58 |
Bridge to Terabithia (2007, PG) |
|
| 59 |
A Cinderella Story (2004, PG) |
|
| 60 |
The Incredible Hulk (2008, PG-13) |
|
| 61 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
| 62 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
| 63 |
Ace Ventura: Pet Detective (1993, PG-13) |
|
| 64 |
School of Rock (2003, PG-13) |
|
| 65 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
| 66 |
Iron Man (2008, PG-13) |
|
| 67 |
Kung Fu Panda (2008, PG) |



































































