My Favorite Movies
| fb1144680096's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 2 |
The Rising Place (2002, Unrated) |
|
| 3 |
Eva Peron (1996, Unrated) |
|
| 4 |
Flashdance (1983, R) |
|
| 5 |
They Shoot Divas, Don't They? (2002, Unrated) |
|
| 6 |
Loser Love (1999, R) |
|
| 7 |
Cold Mountain (2003, R) |
|
| 8 |
Sophie's Choice (1982, R) |
|
| 9 |
Out of the Ashes (2003, Unrated) |
|
| 10 |
Margaret's Museum (1995, R) |
|
| 11 |
Lush (1999, R) |
|
| 12 |
Tumbleweeds (1999, PG-13) |
|
| 13 |
The Dark Knight (2008, PG-13) |
|
| 14 |
The Guardian (2006, PG-13) |
|
| 15 |
Alien (1979, R) |
|
| 16 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 17 |
The Sound of Music (1965, G) |
|
| 18 |
Carousel (1956, Unrated) |


















