My Favorite Movies


  fb1152279595's Rating My Rating
1
Ace of Hearts (2008,  PG)
2
Lost (2005,  Unrated)
3
I Do (But I Don't) (2004,  Unrated)
4
Breakaway (2002,  R)
5
Gentle Ben (2002,  Unrated)
6
No Alibi (2000,  R)
7
Crossroads: A Story of Forgiveness (2007,  Unrated)
8
Gentle Ben 2: Danger on the Mountain (2003,  Unrated)
9
Final Approach (1991,  PG)
10
Firetrap (2001,  Unrated)
11
Militia (2000,  R)
12
Dark Descent (2001,  Unrated)
13
Phase IV (2003,  R)
14
Facing Fear (2000,  Unrated)
15
The Gambler, The Girl, & the Gunslinger (,  Unrated)
16
Die Another Day (2002,  PG-13)
17
GoldenEye (1995,  PG-13)
18
Tomorrow Never Dies (1997,  PG-13)
19
Dante's Peak (1997,  PG-13)
20
The World Is Not Enough (1999,  PG-13)
21
After the Sunset (2004,  PG-13)
22
The Fourth Protocol (1987,  R)
23
Murder 101 (1991,  PG-13)
24
Around the World in 80 Days (1989,  Unrated)
25
Noble House (1988,  Unrated)
26
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
27
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
28
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
29
Air Force One (1997,  R)
30
Working Girl (1988,  R)
31
Regarding Henry (1991,  PG-13)
32
Force 10 from Navarone (1978,  PG)
33
Octopussy (1983,  PG)
34
A View to a Kill (1985,  PG)
35
Live and Let Die (1973,  PG)
36
The Man with the Golden Gun (1974,  PG)
37
The Spy Who Loved Me (1977,  PG)
38
Moonraker (1979,  PG)
39
For Your Eyes Only (1981,  PG)
40
The Wild Geese (1978,  R)
41
The Sea Wolves (1981,  PG)
42
Under Siege (1992,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments