My Favorite Movies
| fb1152819316's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Final Fantasy VII - Advent Children (2006, PG-13) |
|
| 2 |
Battle Royale (Batoru Rowaiaru) (2001, Unrated) |
|
| 3 |
Aliens (1986, R) |
|
| 4 |
Evil Dead 2 (1987, R) |
|
| 5 |
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001, PG) |
|
| 6 |
The Crow (1994, R) |
|
| 7 |
Dawn of the Dead (1979, R) |
|
| 8 |
Sleepy Hollow (1999, R) |
|
| 9 |
The Nightmare Before Christmas (2008, PG) |
|
| 10 |
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007, R) |
|
| 11 |
Funny Games (2008, R) |
|
| 12 |
Sin City (2005, R) |
|
| 13 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 14 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |














