Share this List

Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies

  fb1153890138's Rating My Rating
1
The Unknown (1927,  Unrated)
Click to Rate
2
Some Like It Hot (1959,  Unrated)
Some Like It Hot 5.0 Stars
i want that dress.
Click to Rate
3
The Picture of Dorian Gray (1945,  Unrated)
Click to Rate
4
The Unholy Three (1925) (1925,  Unrated)
Click to Rate
5
Freaks (1932,  Unrated)
Click to Rate
6
The Night of the Hunter (1955,  PG)
Click to Rate
7
Love Me Or Leave Me (1955,  Unrated)
Click to Rate
8
Laugh, Clown, Laugh (1928,  Unrated)
Click to Rate
9
The Devil-Doll (The Witch of Timbuctoo) (1936,  Unrated)
Click to Rate
10
Barbarella (1968,  PG)
Click to Rate
11
Beyond the Valley of the Dolls (1970,  NC-17)
Click to Rate
12
Faster, Pussycat! Kill! Kill! (1965,  R)
Click to Rate
13
Forbidden Zone (1980,  R)
Click to Rate
14
A Matter of Life and Death (2006,  PG)
Click to Rate
15
Boys Town (1938,  Unrated)
Click to Rate
16
Goodbye, Mr. Chips (1939,  Unrated)
Click to Rate
17
Mata Hari (1932,  Unrated)
Click to Rate
18
Mommie Dearest (1981,  PG)
Click to Rate
19
Return to Oz (1985,  PG)
Click to Rate
20
Legend (1985,  PG)
Click to Rate
21
Beetlejuice (1988,  PG)
Click to Rate
22
The Bad Seed (1956,  Unrated)
Click to Rate
23
TRON (1982,  PG)
Click to Rate
24
Stage Door (1937,  Unrated)
Click to Rate
25
The NeverEnding Story (1984,  PG)
Click to Rate
26
Anne of the Indies (1951,  Unrated)
Click to Rate
27
Labyrinth (1986,  PG)
Click to Rate
28
The Miracle Worker (1962,  Unrated)
Click to Rate
29
Pan's Labyrinth (El Laberinto del Fauno) (2006,  R)
Click to Rate
30
Little Women (1949,  Unrated)
Click to Rate
31
Anna Karenina (1948,  Unrated)
Click to Rate
32
Will Success Spoil Rock Hunter? (1957,  Unrated)
Click to Rate
33
La Vie en Rose (La Mome) (2007,  PG-13)
Click to Rate
34
The Birdcage (1996,  R)
Click to Rate
35
Sunset Boulevard (Sunset Blvd.) (1950,  Unrated)
Click to Rate
36
The Ace of Hearts (1921,  Unrated)
Click to Rate
37
Bram Stoker's Dracula (1992,  R)
Click to Rate
38
The Black Dahlia (2006,  R)
Click to Rate
39
Almost Famous (2000,  R)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments