Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1154964369's Rating My Rating
1
The Notebook (2004,  PG-13)
2
Napoleon Dynamite (2004,  PG)
3
Shrek 2 (2004,  PG)
4
Mommie Dearest (1981,  PG)
5
Grease (1978,  PG)
6
Marley & Me (2008,  PG)
7
The Patriot (2000,  R)
8
Signs (2002,  PG-13)
9
The Long, Long Trailer (1953,  G)
10
Titanic (1997,  PG-13)
Titanic
One of the great movies!
11
Yours, Mine and Ours (1968,  Unrated)
12
Backstairs at the White House (1979,  Unrated)
13
Ma and Pa Kettle on Vacation (Ma and Pa Kettle Go to Paris) (Ma and Pa Kettle Hit the Road) (1953,  Unrated)
14
Ma and Pa Kettle (1949,  Unrated)
15
Ma and Pa Kettle Back on the Farm (1951,  Unrated)
16
Ma and Pa Kettle at the Fair (1952,  Unrated)
17
Ma and Pa Kettle Go to Town (1950,  Unrated)
18
Ma and Pa Kettle at Home (1954,  Unrated)
19
Ma and Pa Kettle at Waikiki (1955,  Unrated)
20
Bringing Down The House (2003,  PG-13)
21
Old Yeller (1957,  G)
22
Chocolat (2000,  PG-13)
23
Forrest Gump (1994,  PG-13)
24
Finding Nemo (2003,  G)
25
Wild Hogs (2007,  PG-13)
26
National Lampoon's Christmas Vacation (1989,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments