You are not logged in.
Sign In or Register
Home
Movies
In Theaters
On DVD
Rate Movies
Recommended Movies
Actors
Actor Home
Actor Photos
Actress Photos
Random Actor
News
Top Stories
Most Recent
My Saved Stories
My Submitted Stories
Profile
"
My Profile
My Ratings
My Lists
My Favorite Actors
My Favorite Photos
My Favorite Videos
Skins Gallery
My Friends
My Friends
My Conversations
My Friends' Reviews
Movie Night Planner
Invite
Meet People
People You May Know
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Find a User
Movie Compatibility Test
Fun Stuff
Watch Now
Never-Ending Quiz
|
Quizzes
|
Polls
|
Lists
|
Videos
|
Photos
|
Forums
|
Wiki
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
wilsoncharity's new List
by
Charity
mcarbajal1968's new List
by
Mary
thoward111's new List
by
Trevor
DVDs I own!
by
Cal
lol487's new List
by
madison
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Jimmy
fb1163511957's Rating
My Rating
1
Wedding Crashers
(2005, R)
2
GoodFellas
(1990, R)
3
Pulp Fiction
(1994, R)
4
Training Day
(2001, R)
5
The Shining
(1980, R)
6
The Departed
(2006, R)
7
The Notebook
(2004, PG-13)
8
Fracture
(2007, R)
9
The Godfather
(1972, R)
10
The Godfather, Part II
(1974, R)
11
The Godfather, Part III
(1990, R)
12
Kill Bill: Volume 1
(2003, R)
13
187
(1997, R)
14
A Goofy Movie
(1995, G)
15
Gangs of New York
(2002, R)
16
Casino
(1995, R)
17
Casino Royale
(2006, PG-13)
18
Ace Ventura: Pet Detective
(1994, PG-13)
19
Puerto Vallarta Squeeze
(2004, Unrated)
20
American Gangster
(2007, R)
21
The Silence of the Lambs
(1991, R)
22
Hannibal
(2001, R)
23
Monty Python and the Holy Grail
(1975, PG)
24
Reservoir Dogs
(1992, R)
25
For Love of the Game
(1999, PG-13)
26
D2: The Mighty Ducks
(1994, PG)
27
D3: The Mighty Ducks
(1996, PG)
28
Ace Ventura - When Nature Calls
(1995, PG-13)
29
Ferris Bueller's Day Off
(1986, PG)
30
Scarface
(1983, R)
31
Serpico
(1973, R)
32
Angels in the Outfield
(1994, PG)
33
L.A. Confidential
(1997, R)
34
Constantine
(2005, R)
35
The Devil's Advocate
(1997, R)
36
You, Me and Dupree
(2006, PG-13)
37
History of the World -- Part I
(1981, R)
38
A Christmas Story
(1983, PG)
39
Home Alone
(1990, PG)
40
The Mighty Ducks
(2001, PG)
41
Home Alone 2: Lost in New York
(1992, PG)
42
Heat
(1995, R)
43
The Great Mouse Detective
(1986, G)
44
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby
(2006, PG-13)
45
Rear Window
(1954, PG)
46
Psycho
(1960, R)
47
Vertigo
(1958, PG)
48
Dial M for Murder
(1954, PG)
49
Meet the Parents
(2000, PG-13)
50
Independence Day
(1996, PG-13)
51
Halloween
(1978, R)
52
Halloween II
(1981, R)
53
Night of the Living Dead
(1968, Unrated)
54
Cabin Fever
(2002, R)
55
Hostel
(2006, R)
56
Jackass: Number Two
(2006, R)
57
Jackass - The Movie
(2002, R)
58
Saw
(2004, R)
Comments (0)
Post a comment
Recent Comments