My Favorite Movies
| fb1172780143's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 2 |
The Godfather, Part II (1974, R) |
|
| 3 |
Mario Puzo's The Last Don (, R) |
|
| 4 |
The Godfather, Part III (1990, R) |
|
| 5 |
Scarface (1983, R) |
|
| 6 |
P.S. I Love You (2007, PG-13) |
|
| 7 |
Legends of the Fall (1994, R) |
|
| 8 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 9 |
Dangerous Beauty (A Destiny of Her Own) (1998, R) |
|
| 10 |
Step Up (2006, PG-13) |
|
| 11 |
The Last Boy Scout (1991, R) |
|
| 12 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 13 |
Pride and Glory (2008, R) |
|
| 14 |
Selena (1997, PG) |
|
| 15 |
My Cousin Vinny (1992, R) |
|
| 16 |
Autumn in New York (2000, PG-13) |
|
| 17 |
Primal Fear (1996, R) |
|
| 18 |
A Time to Kill (1996, R) |
|
| 19 |
Shadow of Doubt (1998, R) |
|
| 20 |
Seven (Se7en) (1995, R) |
|
| 21 |
The Silence of the Lambs (1991, R) |
|
| 22 |
Four Rooms (1996, R) |
|
| 23 |
My Big Fat Greek Wedding (2002, PG) |
|
| 24 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 25 |
Sleepers (1996, R) |

























