My Favorite Movies
| fb1173133709's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Arthur (1981, PG) |
|
| 2 |
Standing In The Shadows of Motown (2002, PG) |
|
| 3 |
Somewhere in Time (1980, PG) |
|
| 4 |
Walk the Line (2005, PG-13) |
|
| 5 |
The Verdict (1982, R) |
|
| 6 |
Night Shift (1982, R) |
|
| 7 |
Scent of a Woman (1992, R) |
|
| 8 |
10 (1979, R) |
|
| 9 |
The Grapes of Wrath (1940, Unrated) |
|
| 10 |
A Christmas Story (1983, PG) |
|
| 11 |
Midnight Express (1978, R) |
|
| 12 |
Mississippi Burning (1988, R) |
|
| 13 |
A Time to Kill (1996, R) |
|
| 14 |
When I Find the Ocean (2006, PG) |














